Konserwacja ekspresów do kawy
Ekspres do kawy

Każde urządzenie, które jest użytkowane codziennie, wymaga regularnego czyszczenia – dzięki przeprowadzonym zabiegom możliwe będzie utrzymanie jego dobrej kondycji. Konserwacja ekspresu do kawy nie tylko pozwoli nam przedłużyć jego żywotność, ale także zwiększyć aromat przygotowywanego napoju. O jakich czynnościach konserwacyjnych warto pamiętać?

  1. Jeżeli wśród użytkowników ekspresu są miłośnicy kawy z mlekiem, koniecznie musisz wykonywać regularne czyszczenie systemu mlecznego, szczególnie w okresie letnim. Pozostałości mleka mogą poważnie zaburzyć smak kawy, a także spowolnić procesy związane z jej przygotowaniem ze względu na narastanie nalotu.

  2. W przypadku, gdy do ekspresu wlewasz niefiltrowaną wodę, w ramach konserwacji, warto zadbać o jego odkamienianie. Nie tylko w taki sposób zwiększyć żywotność urządzenia, ale również poprawisz smak kawy. Warto wiedzieć, że nadmierny osad z kamienia w ekspresie może być przyczyną złego przepływu wody, a także urządzenie może mieć problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury, która jest potrzebna do przygotowania napoju.

  3. Nie wolno zapomnieć o stosowaniu filtrów do wody, które zlikwidują nie tylko wszystkie zanieczyszczenia, ale również pozbędą się wszelkich zapachów, dzięki czemu nasza kawa będzie zdecydowanie smaczniejsza.

  4. Czyszczenie urządzenia obejmuje również dokładne opróżnianie i mycie pojemnika na fusy oraz tacki ociekowej. W taki sposób zadamy o zachowanie odpowiedniej higieny podczas przyrządzania kawy.

  5. Warto pamiętać, że poszczególne czynności konserwacyjne trzeba będzie wykonywać codziennie, a inne raz w tygodniu czy miesiącu, a nawet okresowo, czyli raz w ciągu dwóch miesięcy. Tacka na fusy, płukanie rurek, a także systemu mlecznego – są to zadania, które warto wykonywać każdorazowo po zrobieniu kaw. Inne czynności można wykonywać już znacznie rzadziej.

  6. Warto pamiętać, że do konserwacji ekspresów potrzebne są nam odpowiednie środki – chociaż w większości modeli będzie można wykorzystać uniwersalne produkty, to jednak poszczególne marki wymagają specjalnych środków czyszczących.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl